شرکت آرمینکو


بسیاری از مردم تصور می کنند که قطع برق فوری یک فر و یا فریزر برای ایجاد شوک حرارتی کافی است، اما اگر نمونه بزرگ باشد و یا فر جریان هوای کندی داشته باشد زمانی طول می کشد تا نمونه با دمای محیط تطبیق پیدا کند.

بیشتر تست های شوک حرارتی بر اساس تغییر ناگهانی دمای محصول طراحی شده است. برای این کار جریان هوای زیاد باعث می شود دمای نمونه سریع تر کاهش یابد، "پیش سردی" هوا زیر دمای مطلوب سرعت تغییر دمای محصول را بالا می برد، اگر می خواهید نمونه شما هرچه سریع تر به دمای 40- درجه سانتی گراد برسد قبل از اینکه نمونه را داخل محفظه قرار دهید دمای محفظه را به 60- درجه سانتی گراد برسانید.

تغییر سریع محصول برای شدت خرابی اهمیت دارد ولی الزاماً نشانگر کاربرد عادی نمونه نیست. مدار های مجتمع (lC ها) معمولاً توسط MIL-STD 8831010،7 چک می شوند، که نیاز به سلامت کامل محصول در بدترین حالت ظرف مدت ده دقیقه تست شده است، دارد.این به معنی تعبیه سنسور ترموکوپل در داخل نمونه و نظارت بر آن است.

با استفاده از مایعات به جای هوا، انتقال حرارت حتی سریع تر انجام می شود. این هم یک انتخاب گران تر است، مایعات مورد نیاز پر هزینه هستند و اگر اقدامات لازم انجام نشده باشد میتوانند به سرعت تبخیر شوند، گنجایش خیلی زیاد نیست، بنابراین تنها چند نمونه را می توان در یک زمان تست کرد.

عضویت در خبرنامه آرمینکو